Mężczyzna , 27 lat Od lutego zeszłego roku czesto chorowalem na angine,leżałem w szpitalu z powodu wysokiej gorączki i crp. Zrobiono usg serca, brzucha,rtg zatok,płuc,punkcje mozgowo-rdzeniowa. Wszystkie wyniki dobre.Mialem silny stan zapalny w zebie,przez zostawione narzedzie,zab usunieto.Na poczatku listopada rowniez migdaly bo mialem zniszczone przez te anginy.Wczoraj zauwazylem z tylu szyi powiększony wezel chlonny czy mozliwe ze mam ziarnice pomimo dobrych wynikow?czuje sie dobrze,zadnych goraczek i boli.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Tomasz Stawski 84
Lek. Tomasz Stawski Chirurg, Jaworzno 84 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Raczej to pewnie węzeł chłonny odczynowy, pozapalny. Jeśli ma Pan jednak w tym względzie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Być może skieruje on na badanie USG węzłów chłonnych szyi, które powinno jednoznacznie wyjaśnić jakiego typu to jest węzeł chłonny.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Krew i naczynia krwionośne

Układ chłonny

Układ chłonny chroni organizm przed drobnoustrojami, ale sam też bywa przez nie atakowany. Choroby układu limfatycznego to schorzenia m.in. migdałków i węzłów chłonnych. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy anginy, zapalenia migdałków, zapalenia węzłów...

Angina - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

Mononukleoza zakaźna (prezentacja edukacyjna)

Mononukleoza zakaźna (prezentacja edukacyjna)

Co to jest mononukleoza zakaźna? Mononukleoza, zwana inaczej gorączką gruczołową, anginą monocytową, chorobą Pfeiffera czy chorobą pocałunków, jest dolegliwością wywołaną przez wirus Epsteina-Barr (EBV). Ta powszechna infekcja wirusowa wywołuje gorączkę,...