Powiększone węzły chłonne po ciężkiej anginie

Od lutego zeszłego roku czesto chorowalem na angine,leżałem w szpitalu z powodu wysokiej gorączki i crp. Zrobiono usg serca, brzucha,rtg zatok,płuc,punkcje mozgowo-rdzeniowa. Wszystkie wyniki dobre.Mialem silny stan zapalny w zebie,przez zostawione narzedzie,zab usunieto.Na poczatku listopada rowniez migdaly bo mialem zniszczone przez te anginy.Wczoraj zauwazylem z tylu szyi powiększony wezel chlonny czy mozliwe ze mam ziarnice pomimo dobrych wynikow?czuje sie dobrze,zadnych goraczek i boli.

Raczej to pewnie węzeł chłonny odczynowy, pozapalny. Jeśli ma Pan jednak w tym względzie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Być może skieruje on na badanie USG węzłów chłonnych szyi, które powinno jednoznacznie wyjaśnić jakiego typu to jest węzeł chłonny.