Powiększone węzły chłonne po mononukleozie u 4,5-latka

Witam!! Mój syn ma 4,5 roku w styczniu 2014 r przebył mononukleozę. Od tamtej pory ma cały czas powiększone węzły chłonne. W badaniu usg wychodzi liczne węzły chłonne szyi i przede wszystkim podżuchwowe największe prawy 19 a lewy 13mm. Badania robimy co pół roku raczej wychodzą ok tylko w rozmazie zazwyczaj limfocytów ma 56-60. W badanu pulpacyjnym węzły są ruchome. Pozdrawiam proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza chorób zakaźnych, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę, że może być konieczność udania się do lekarza hematologa. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.