Powiększone węzły chłonne po zapaleniu oskrzeli

Witam 5 tyg temu przechodziłam zapalenie oskrzeli. Balało mnie gardło i ogólne rozbicie. Lekarz słyszał jakieś świsty. Dostałam antybiotyk i inne leki. OD tego czasu mam powiększone węzły chłonne głownie lewe szyi. Robiłam badanie krwi morf ob żelazo crb mocz i wyniki w normie, ale dlaczego sa te węzły powiekszone?

Witam. Do miesiąca po infekcji węzły chłonne mają prawo być jeszcze powiększone. Jeśli trwa to dłużej (średnica powyżej 1cm) zalecałbym ponowną wizytę i być może konsultację specjalisty hematologa. Jeśli świsty się utrzymują można również wykonać spirometrię w celu wykluczenia objawów astmy