Powiększone węzły chłonne pod pachami u 18-latki

Witam ! Od ponad roku mam powiekszone wezly chlonne pod pachami. Na poczatku mialam tylko po lewej stronie ale od paru miesiecy mam tez powiekszony wezel po prawej stronie... Mialam badania USG rok temu na lewej piersi, i potwierdzili ze to wezel chlonny i ze mam sie nie martwic.. Ale one mi nie znikaja i nowy powiekszonh wezel chlonny sie pojawil. Nie sa bolesne przez wiekszosc czasu... Zaczynaja bolec pare dni przed okresem , podczas i troche po. Powinnam sie martwic? Co to moze byc?

Zapewne to węzły chłonne odczynowe czyli powstałe po podrażnieniu np. skóry po goleniu pach. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie udać się ponownie na kontrole do lekarza rodzinnego i być może trzeba będzie jeszcze raz powtórzyć USG.