Powiększone węzły chłonne pod pachami u mężczyzny

Witam. Od paru miesiecy moj maz(32lata) ma powiekszone wezly chlonne pod pachami. Wygladaja jak guzki. Pojawiaja sie i znikaja i tak co dwa tygodnie. Pare dni podokuczaja i znikaja,mija ok 2 tygodnie i znowu to samo. Sa bolace,raz pod jedna pacha,a czasami pod dwoma. Sa male,raz jeden,a nastepnym razem dwa. Nie bylo zadnych infekcji i chorob. Nie wiem czy to ma znaczenie,ale na plecach ma tluszczaka i bedzie w najblizszym czasie usuwany. Dziekuje bardzo i pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję aby Mąż udał się do lekarza rodzinnego i wykonał morfologię krwi z rozmazem ręcznym. Limfadenopatia sama w sobie nie jest chorobą lecz może być oznaką choroby. Dlatego też warto przeprowadzić proces diagnostyczny.