Powiększone węzły chłonne podżuchwowe i po lewej stronie nadobojczykowy

Dzień dobry, od kilku tygodni mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe i po lewej stronie nadobojczykowy. Chwilami odczuwam także ból w lewej łopatce. Wyniki morfologi wszystkie są w normie, jedynie nieznacznie podwyższone limfocyty eozynocyty. CRP - również w normie -0,1. W takim razie co to może być ? I co z tym dalej zrobić ?

Poprosić o pomoc swojego lekarza. Trzeba wyjaśnić, czy powiększenie węzłów chłonnych podżuchwowych ma charakter "odczynowy" (reakcja na stan zapalny w otoczeniu). Powiększony węzeł nadobojczykowy może być pierwszym sygnałem poważnej choroby zlokalizowanej w jamie brzusznej.

Udać się do swojego lekarza, który może zalecić dalsze postępowanie wyjaśniające. Powiększone węzły chłonne podżuchwowe mają często charakter "odczynowy", jako reakcja na stan zapalny w okolicy. Powiększone węzły nadobojczykowe są czasem sygnałem poważnej choroby toczącej się w jamie brzusznej.