Powiększone węzły chłonne podżuchwowe i wynik USG

Od 2 lat mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe (jeden 21x7mm,drugi podobnie-wg USG odczynowe,wygląd prawidłowy).Od 1,5 roku cały czas mam stan podgorączkowy 37,2-37,6, tarczyca ok,RDW 16,9 (norma11-15),Mon 11,1(norma 2-8), CRP 0,991(norma do 0,500),mam również od dawna powiększony prawy węzeł pachwinowy(nie robiłam USG), wypadają mi włosy, jestem osłabiona,czasem odczuwam ból na wysokości serca ale po prawej stronie.Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania?czy może być to jakaś choroba?

Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym, rodzinnym. To on po bezpośrednim badaniu, analizie wszystkich wyników badań może zadecydować o ewentualnym dalszym sposobie postępowania jeśli przypuszcza jakąś chorobę.

Sytuacja wymaga diagnostyki. Wizyta u laryngologa i stomatologa celem oceny potencjalnych ognisk siejących jest konieczna. Jeśli powiększony jest również węzeł pachwinowy to można go w całości pobrać do badania histopatologicznego. W następnej kolejności należy wykonać CT jamy brzusznej.