Powiększone węzły chłonne podżuchwowe przy ziarnicy złośliwej

Lekarz stwierdził infekcję. Zdiagnozował powiększone węzły chłonne podżuchwowe (niestety bezbolesne). Wprowadził Biseptol, po którym węzły się zmniejszyły. Aktualnie czuję, że ponownie są powiększone. Czy oznacza to niewyleczoną infekcję? Czy nietrafiony lek? Czy przy ziarnicy złośliwej można "zmniejszyć" węzły Biseptolem?

Witam! Zmniejszenie węzłów chłonnych po leczeniu antybiotykiem sugeruje, że jest to tzw. odczynowe powiększenie węzłów chłonnych, powstałe na skutek infekcji. Ponowne powiększenie najprawdopodobniej wiąże się z niecałkowitym wyleczeniem infekcji. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać badanie obrazowe - usg węzłów chłonnych, które w jednoznaczny sposób zweryfikuje ich charakter.