Powiększone węzły chłonne przy niedoczynności

Mam niedoczynnosc i stan zapalny w tarczycy. W styczniu mialam robione usg tarczycy i wykryto liczne powiekszone okoliczne wezly chlonne, z czego najwieksze do 2,2 cm. Wyczuwalam je juz wiele miesiecy wczesniej pod zuchwani po bokach szyi i wyczuwam te gulki do teraz. Nie bola i nie przesuwaja sie. Czy jest sie czym martwic? Nie bylam chora w przeciagu 6 miesiecy. A teraz od kilku dni mam stan podgoraczkowy 37,5 bez zadnych objawow choroby. Moze stan zapalny tarczycy sie powieksza?

Zapewne są to węzły chłonne odczynowe, pozapalne skoro przechodzi czy przechodziła Pani stany zapalne w zakresie szyi, gardła, głowy. Jeśli węzły chłonne w USG nie mają patologicznego wyglądu to raczej nie ma powodu do niepokoju. Dalszy postępowaniem najlepiej, żeby zajął się też lekarz rodzinny. Do rozważenia wykonanie badania CRP i morfologii krwi z rozmazem celem pogłębienia diagnostyki.