Powiększone węzły chłonne szyi a wynik morfologii

Od jakiś 3-4 miesięcy mam powiększone węzły chłonne na szyi , wyczuwam tez w pachwinach. Miałam wykonaną morfologię z rozmazem , jedynie erytrocyty w rozmazie wyszły 8, OB. CRP i LDH w normie. Dwa razy miałam robione USG szyi ( w pierwszym badaniu było napisane że liczne powiększone węzły chłonne obustronnie na szyi i podżuchwowe poniżej 20 mm) w drugim badaniu u innego radiologa ( kilka powiększonych węzłów po obu stronach szyi od 0.8 do 1.2 mm). Czy powinnam nadal się martwić?

Aleksander Ropielewski

Należy przeprowadzić badania krwi w kierunku HBV, HCV, HIV, toksoplazmozy, cytomegalii, ew. wyciąć diagnostycznie węzeł no i wykluczyć przyczyny onkologiczne. Ne wiem jakie towarzysza objawy klinicznie, dlatego moja odpowiedź nie wyczerpuje tematu.