Powiększone węzły chłonne szyi od dłuższego czasu

Witam. Od dłuższego czasu mam powiększone węzły chłonne szyi. Wyniki krwi mam w normie. Tym węzłom towarzyszy nieraz ostry ból. (prawa strona szyi/lewa gdy stoi się twarzą w twarz) Ból jest podczas ucisku -tak jakby ktoś wbijał nóż w konkretne miejsce. Ból promieniuje na twarz, szczękę i oko/oczy. Obecnie węzły są powiększone na stało. Są jednak momenty, że gwałtownie zwiększają swoją objętość. Oprócz tych dolegliwości mam swąd niemalże całego ciała- szyja, twarz, moszna...oraz ból głowy...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, taki objaw jest wskazaniem do wykonania badania lekarskiego i ewentualnie USG. Zalecam wiec wizyte u lekarza rodzinnego i ewentualnie u specjalisty. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki, w tym wykonanie badań laboratoryjnych oraz USG powiększonych węzłów chłonnych. Być może konieczne będzie nawet pobranie węzła do badania. Proszę nie bagatelizować objawów!