Powiększone węzły chłonne szyjne

od lat mam powiekszone węzły szyj,robie kontrolne USG. Wynik: wezeł 22x8mm w okolicy wnęki uwidoczniono wyrażnie wyodrebniajcy sie hypoecho. obaszar 6,5x4mmbez patologicznego unaczynienia w tym weżle oraz podejrzanym obszarze power dopler. do roważenia BAC. wizyta u onkologa powtórzyc USG. po 2 miesia. wezeł 24x8 w okolicy wnęki uwidoczniono słobo wyodrębniajcy sie nieznacznie hypoechog.obszar 7,7x3mmwyrazna poprawa obrazubez patologicznego unaczynienia radiolog kaze to zostwić morfologia,ob ok

Dzień dobry,

Węzeł faktycznie jest powiększony. Czy w wykonanych badaniach dodatkowych sugerowano Pani co może być przyczyną jego powiększenia. Warto udać się do dobrego internisty, wykonać RTG klatki piersiowej, jeśli Pani nie wykonywała, zbadać piersi, wykonać usg brzucha, oznaczyć morfologię z rozmazem oraz OB. Jeśli w morfologii krwi wyszłyby Pani jakieś poważne odchylenia sugerowałbym również kontakt z hematologiem. Jest Pani młodą kobietą, tym bardziej trzeba dopilnować własnego zdrowia. Czy ma Pani jakieś inne niepokojące dolegliwości? Niekiedy zaleca się chirurgiczne się pobranie całego węzła. Badanie cytologiczne może być niewystarczające. Proszę skonsultować się po ponownym usg również z onkologiem i w razie potrzeby posłuchać jego rad. Jeśli Pani nie wykonywała w ciągu roku badań o których pisałem , to proszę je wykonać. Ułatwi to podjęcie dalszych decyzji (obserwacja, czy interwencja).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz