Powiększone węzły chłonne szyjne i pachwinowe

Witam, u mojego 10 let. syna stwierdzono powiększone węzły chłonne szyjne i pachwinowe, są tam wyczuwalne guzki wielkości grochu. Tak jest od ok 3 mieś w tym czasie nie chorował. Morfologia i OB w normie, jedynie wzór krwinek białych mnie martwi, GRANULOCYTY PODZIELNE 26, LIMFOCYTY 70. Proszę o poradę jak powinnam dalej postąpić. Dziękuję bardzo.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji zalecany jest kontakt z hematologiem dziecięcym, zwłaszcza wobec braku oznak infekcji. Pierwszym krokiem powinno być wykonanie rozmazu krwi ręcznego (z reguły rozmaz wykonywany jest automatycznie i jest mniej przydatny w diagnostyce chorób hematologicznych).