Powiększone węzły chłonne szyjne w trakcie diagnozowania tarczycy
Witam!Córka (17l)w trakcie diagnozowania niedoczynn. tarczycy.Usg: powiększone węzły chłonne szyjne,wzdłuż nacz. podżuchw. oraz za wyrost. mostkowo-obojczyk. sutkowego guzki o echostrukt. odczynowej najw. 22mm, śledziona os. dł.104mmmm.Lekarz sugerował test na mononukleozę (wyszedł ujemny), ob:9,crp:1,200 morfologia wyszła ok oprócz: leulocyty 10,8, neutrofile 8,2, i 17,7% (wynik od IX wzrósł), eozynofile 1,9 (IX w nor.). Lek. mówi,że się nic nie dzieje, a guzek za uchem jest i boli.Co to jest?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, powiększone węzły chłonne mogą być wynikiem odczynowej reakcji na infekcje wirusowe bądź bakteryjne. Jest to objaw bardzo nieswoisty niestety. Zalecam obserwacje oraz w razie nie ustępowania zmian proszę o kontakt z lekarzem w celu poszerzenia diagnostyki. Przy niedoczynności tarczycy nie powinno zasadniczo dochodzić do powiększania węzłów chłonnych lecz i takie objawy są spotykane. Pozdrawiam