Powiększone węzły chłonne szyjne zatokowe z pogrubiałą korą

Co oznacza, że są powiększone węzły chłonne szyjne zatokowe z pogrubiałą korą? O czym świadczy ta "pogrubiała kora"? Czy oznacza to węzły odczonowe, zapalne czy też świadczy to patologicznej budowie? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

Opis wskazuje na konieczność obserwacji i dalszej diagnostyki (badania laboratoryjne: morfologia krwi, CRP, OB oraz RTG kl.piersiowej). Należy rozważyć, czy przyczyną nie jest na pewno infekcja zatok, jamy ustnej, zębów, gardła, krtani, ucha, skóry głowy, szyi, kończyn górnych. Na tym etapie nie ma jednoznacznych podstaw do podejrzenia nowotworu, choć przy braku jednoznaczności może być konieczne pobranie węzła chłonnego do badania mikroskopowego.