Powiększone węzły chłonne u 44-latka

Witam.mam 44 lata i powiekszone wezly chlonne za i przed uszne od13mm do 17mm oraz niewielkie w dolach obojczykowych,sledziona prawidlowa,pluca i pachwiny czyste(USG z dnia 26,01 i 11,02)badania krwi w normie,wydana karta DILO.Miałem zlecona tomografie z kontrastem szyji,brzucha i miednicy a wykonano mi bez jakie sa tego powody.NIe jestem na nic uczulony,nie biore zadnych lekow,stan zdrowia B,dobry.Dziekuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że nie ustalono przycyzny limfadenopatii. Diagnostyka limfadenopatii jest szerokoprzekrojowa i bez poszerzenia panelu badań laboratoryjnych (serologicznych pod kątem zakażenia lub nowotworu) i obrazowych trudno jest stwierdzić co jest powodem Pańskich dolegliwości.