Powiększone węzły chłonne u nastolatki

Witam! Od Listopada 2010 roku mam powiększone węzły chłonne nadobojczykowe. Zauważyłam je po powrocie z basenu i na następny dzień udałam się do lekarza rodzinnego. Skierował mnie na badanie usg. Wyniki nie pokazały żadnych zmian nowotworowych tylko dwa powiększone węzły nadobojczykowe po stronie lewej. Jeden 20 mm, drugi 1,7 mm. Stosowałam antybiotyk, ale nic nie pomogło i dostałam skierowanie na morfologię z rozmazem oraz usg i rtg klatki piersiowej. Wszystkie wyniki wyszły dobrze. Jedynie morfologia wykazała niedobór żelaza. Węzły nadal a powiększone, a ja się boję co będzie dalej. Czy iść jeszcze raz do lekarza ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ważną informacją jest, czy węzły nie są bolesne, twarde, czy nie tworzą pakietów, ale badanie usg pewnie to wyjaśniło. Oraz czy temu powiększeniu nie towarzyszy jakaś infekcja w obrębie górnych dróg oddechowych. Jeśli nie, a węzły nadal są powiększone, warto udać się jeszcze raz do lekarza. A przedtem zastanowić się, czy występują u Pani bóle brzucha, problemy gastryczne, utrata masy ciała, jakieś krwawienia-to w związku z tym niedoborem żelaza. Jeśli lekarz rodzinny nie poszerzy diagnostyki i nie skieruje do gastrologa, warto wybrać się do tego specjalisty na własną rękę.
Pozdrawiam!