Powiększone węzły chłonne, ucisk w gardle i drętwienie kończyn

Od 7 dni mam powiększone wężły czego nie widać ale ja to czuję pod żuchwą, mogę przełykać ale czuję jakby był mały ucisk w gardle. Czuję drapanie w gardle i ciągle mi zasycha. Dodam iż dzień przed ,spożyłem kilka zimnych drinków na lekkim wietrze. Od paru dni zacząłem odczuwać osłabienie lewej ręki jakby drętwienie. Dodam iż pracuje fizycznie dżwigając używając głównie nadgarstka. Nie mam innych objawów typu kaszel lub ból pleców choć paliłem. Jem normalnie.Czy to może być coś powaznego?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powiększenie węzłów chłonnych może być spowodowane infekcją gardła i górnych dróg oddechowych, jeśli jednak objawy są znikome, warto udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi badanie lekarskie i prawdopodobnie zleci podstawowe badania krwi, co pozwoli ustalić przyczynę występujących objawów i ewentualnie zastosować odpowiednie leczenie.
Dolegliwości ręki mogą, ale nie muszą być powiązane z powiększeniem węzłów chłonnych. Przy długotrwałej pracy fizycznej często dochodzi do zwyrodnienia kręgosłupa w różnych jego odcinkach (w tym przypadku - odcinek szyjny i górna część odcinka piersiowego kręgosłupa), co może dawać dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia (drętwienie) i dyskomfort w obrębie kończyny górnej i karku.