Powiększone węzły chłonne w pachwinach i ból w biodrach a efekt uboczny Metronidazolu

Witam, Mam zapalenie jelita. Biore metronidazol od 10 dni (400 3x dziennie). za dwa dni koncze. od tygodnia mam powiekszone wezly chlonne w pachwinach, a od kilku dni bol w obu biodrach (miesnie). mam problemy z chodzeniem. czy moze to byc efekt uboczny metronidazolu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie można tego wykluczyć, jednak jest to mało prawdopodobne.
Pozdrawiam