Powiększone węzły chłonne w śródpiersiu

witam. oskrzele lewe do płata górnego widoczne prawe o jednolitym upowietrzenieniu z widocznymi poj.drobnoplamisto-guzkowymi zagęszczeniami.W śródpiersiu widoczne powiększone węzły chłonne w przestrzeni przednaczyniowej 13x12mm,20x13mm,15x16mm podostrogowy 14x12mm. prosze o opis,dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowią przede wszystkim powiększone węzły chłonne oraz drobnoplamisto-guzkowe zagęszczenia. Przede wszystkim wynik powinien ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania w oparciu o dane kliniczne. Po drugie, najpewniej konieczna będzie konsultacja pulmonologiczna.