Powiększone węzły chłonne, węzeł z symetryczną dzienną korową

Dzień dobry robilam badania usg brzucha i rtg klatki okUSG wezlow szyjnym w okolicach podzuchwowych mam powiększone wezly dl4 mm -6 mm odczyn owe hypoechogeniczne oraz prawidlowy wezeldl 10 mm z symetryczna rdzenna korowa w sąsiedztwie brzegu MOS widoczne. odczyn owe wezly hypoechogeniczne DL 26mm,7 ok nadboijczykowa prawidlowy Wenzel z symetryczna dzienna korowa dl 7 mm reszta bez zmianezlowych co to oznacza.Wyniki morfologii ok z rozmazem tylko monocyty9 ob6 CRP 3

Aleksander Ropielewski

Taki obraz USG występuje w przypadku odczyowych (głównie z powodu zapalenia) zmian węzłów chłonnych. Dokładniejsza diagnostyka przyczyny limfadenopatii wymaga szeregu badań przeciwciał w kierunku najczęściej powodujących tę dolegliwość patogenów oraz kontrolę USG.