Powiększony bezbolesny węzeł chłonny

Witam. Mam powiększony bezbolesny jeden węzeł chłonny. Problem zaczął sie około 3 mies temu gdy zaczął wyrzynać mi się ząb mądrości, miałem też jakąś ifekcje bakteryjną na która dostałem antybiotyk. Od tamtego czasu mam powiększony węzęł. Nie czuję się osłabiony. Nie mam bóli brzusznych. Jestem w Szkocji i martwe się moim stanem zdrowia. Robiłem badania krwi- hemoglobina, limfocyty sa w normie. niewiem tylko jak OB bo tutaj nie robią chyba tego. Czy to może być powodem "ósemki" i tej infekcji ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zarówno wyrzynanie się ósemki, jak i infekcja mogły być powodem powiększenia węzła chłonnego. Jeśli morfologia krwi jest prawidłowa, do dalszym postępowaniem wobec utrzymywania się powiększonego węzła chłonnego powinno być jego badanie histopatologiczne (biopsja). W Polsce do onkologa nie potrzeba skierowania, nie wiem, jak sytuacja wygląda w Szkocji, ale najbezpieczniej będzie zgłosić się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego.