Powiększony brzuch i gazy

od 8 miesiecy mam znacznie powiekszony brzuch , raz jest troche mniejszy a raz większy. wygladam jakbym była w ciązy . oczywiście nie jestem. zawsze bylam szczupła i mialam plaski brzuch a teraz to nie brzuch a balon . gdy leze jest w miare płaski ale gddy usiade lub wstane jest okregle jajo . taki jest wzdety. mam tez gazy i gdy wiecej zjem mam uczucie pełnosci. rzadko i ciezko oddaje stolec.częsciej sikam . nie wiem juz co mam robic, bardzo mi to przeszkadza. wstydze sie rozbierac.Co mi jest ?

Możliwych przyczyn jest bardzo wiele ( wodobrzusze, torbiele, guzy, czynnościowe choroby jelit, skutki uboczne antykoncepcji i wiele, wiele więcej ), i bez badania lekarskiego ( podmiotowego i przedmiotowego ) się nie obejdzie jeśli chce pani ustalić przyczynę i wyleczyć się z tej dolegliwości. Proponuje udać się do lekarza POZ.

Witam,

Skoro objawy te trwaja juz tak dlugo, to wskazana bylaby konsultacja lekarska i wykonanie podstawowych badan laboartoryjnych (krew, mocz) oraz USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga

Proszę zastosować przez dłuższy czas syrop Laktulozę, 1-2 łyżki przed obiadem. Jest to dobry środek poprawiający wypróżnienia. Musi Pani obecnie przede wszystkim zwalczać zaparcia. Być może po kilkutygdniowym stosowaniu Laktulozy sytuacja się unormuje. Dieta: bez słodyczy, orzechów.