Powiększony brzuch po nagłym ataku obżarstwa

Witam!

Około 3 dni temu byłem na biwaku szkolnym. Strasznie zabalowaliśmy i nie dałem rady - zjadłem ogromną ilość słodyczy, chipsów i żelków. Nie chodzi tutaj o parę sztuk, było to 500g opakowanie ciasteczek z czekoladą, duża paczka chipsów marki Lays i dwa 300g opakowania kwaśnych żelków - wchłonąłem to wszystko na posiedzeniu, za jednym razem. Mój brzuch od tego czasu wygląda okropnie, jest wielki i wypukły, szczególnie w dolnej części. Największym problemem jest to, że jestem na diecie (unikam słodyczy, tłustego jedzenia - odżywiam się zdrowo) i przez ten wyskok moją dietę piorun strzelił. Zrzuciłem blisko 40kg - we wrześniu tego roku ważyłem 106kg, teraz ważę 65. Mam 16 lat i 185cm wzrostu. Mam ogromne wyrzuty sumienia, płakać mi się chce samemu do siebie, ponieważ przez głupotę chyba zaprzepaściłem wszystko na co tyle pracowałem. Mój brzuch wyglądał już ładnie - był plaski, nawet rzeźbił mi się kaloryfer - a teraz klapa. Nie mam pojęcia co robić. Moja waga się nie zmieniła, ale od tego momentu mój brzuch wygląda okropnie. Proszę o pomoc i radę co robić, aby wyglądać tak jak wcześniej.

Witaj! Powiększenie jamy brzusznej po takiej "wyżerce" jest wynikiem zebrania gazów w jelitach oraz ich rozdęciem. Przede wszystkim musisz zażyć przez kilka dni (2-3) coś na wzdęcia np. Espunisam, Raphacholin. Ponadto przez kilka dni zastosuj dietę łatwostrawną - wyeliminuj produkty smażone, przetworzone. Zjadaj 5 posiłków dziennie o małej objętości. Na śniadanie zjedz - 1 małą bułkę pszenną kajzerkę z serkiem białym np. Bieluch, serek wiejski z wkrojoną natką pietruszki + herbata czarna z 1 łyżeczką cukru. 2 śniadanie - jogurt naturalny + 10 truskawek. Obiad - gotowana pierś z kurczaka (150g) + pół torebki kaszy jęczmiennej + 200g surówki bez majonezu, śmietany, i cebuli + 1 szklanka soku pomarańczowego. Podwieczorek - 1 szklanka kisielu. Kolacja - 2 jajka na miękko + 2 kromki pieczywa pszennego + kubek herbaty z 1 łyżeczką cukru. Aby zabiec dolegliwościom ze strony układu pokarmowego regularnie pij zieloną herbatę. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek, dietetyk