Powiększony brzuch po zjedzeniu posiłku

Osoba z natury szczupła ale ma oponke na brzuchu i po zjedzieniu czegos rano nawet wypiciu czegokolwiek brzuch robi się duży jak w ciązy, dlaczego?

Prawdopodobnie rozciągnięte mięśnie brzuszne powodują uwidocznienie po spożytym posiłku. A może źle dobrana dieta powodująca np. wzdęcia też przyczynia sie do tego typu reakcji organizmu. Czasami też warto wykonać test na nietolerancję pokarmowe, być może organizm nie toleruje pewnych składników odżywczych i reaguje w taki sposób. Pozdrawiam.