Powiększony brzuch, wzdęcia i wzmożone gazy

Mam pytanie odnośnie brzucha. Od dłuższego czasu mam z nim problem, jest wielki jak piłka, wzdęty, są wiatry, boli mnie.Jestem szczupła, dlatego ten brzuch wygląda strasznie. Brałam leki na jelita ale nie pomogły. Może chodzi o nietolerancję laktozy? Objawy pasują. Jak byłam dzieckiem nigdy nie chciałam pić mleka, a gdy już mama mi wciskała, czułam później mdłości i bolał mnie brzuch. Gdy teraz pije mleko mam bardzo nieświeży oddech i nie da się nawet tego wyszczotkować pastą do zębów.

Możliwe, że to nietolerancja laktozy, jednak mogą to być i inne nietolerancje. Może to być nietolerancja na kazeine (białko mleka) albo inne produkty. PRoszę zrobić testy na nietolerancje pokarmowe IgG.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk,
www.dietaifitness.pl