Powiększony brzuch, zgrubienie w pachwinie i swędzenie w okolicy warg sromowych

Jeszcze jedno mam pytanie... Nie dość że mam brzuch wywalony to poczułam palcem jakąś gulkę w pochwie i co jakiś czas mnie swędzi koło warg sromotnych. od paru dni biorą xenne extra comfort lub pije senes. Pomóżcie mi!

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wzdęcia i zaparcia są częstą przypadłością pacjentów i oprócz stosowania leków takich jak Xenna czy Espumisan, proponuję zmienić swoją dietę - wzbogacić ją o produkty bogate w błonnik, zwiększyć ilość spożywanych płynów. Dodatkowo regularna aktywność fizyczna może również poprawić perystaltykę jelit. Podawane przez Panią pozostałe dolegliwości mogą być związane ze stanem zapalnym w obrębie krocza (świąd okolic warg sromowych) oraz przepukliną (zgrubienie w obrębie pachwiny). W celu potwierdzenia lub wykluczenia w/w chorób proponuję konsultację u odpowiednio ginekologa oraz chirurga ogólnego.