Powiększony guzek po ekstrakcji zęba

Dwa tygodnie temu miałam wyrywaną ósemkę prawą dolną. Miałam pod brodą dziwną gulę, która ponoć była od tej ósemki. Niestety po usunięciu zęba, pomimo zażywanych antybiotyków gula nie zniknęła, wręcz przeciwnie jest większa. Idę w czwartek do dentysty bo już jestem przerażona. Chciała bym wiedzieć co to może być? Boję się, że może to być zapalenie okostnej :(. Na prawdę jestem przerażona, a jeżeli to tylko ropa to jak ją ściągną?

Ta "gula pod brodą" wcale nie musi być od 8.Bez badania bezpośredniego i rtg trudno jest powiedzieć coś konkretnego. Może to być między innymi powiększony węzeł chłonny względnie efekt niedrożnej ślinianki. Każde z rozpoznań leczy się inaczej - decyduje lekarz badający.