Powiększony i bolesny węzeł chłonny podczas choroby a konieczność pozostania w łóżku

Witam , Podczas wczorajszej wizyty lekarz stwierdził tzw. wirusowkę. Objawy: bolące gardło z nalotem, katar, zapchany nos. Przepisał spray do nosa, ibuprom zatoki, wapno i tantum verde do płukania. Dzisiaj obudziłam się z powiekszonym , bolesnym wezlem po lewej stronie szyi. Czy powinnam zostać w łóżku? Czy można wychodzić na zewnątrz. Dwa tygodnie temu krew z rozmazem i crp były w normie. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam Beata.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym zostać parę dni w łóżku i prowadzić oszczędzający tryb życia. Jeżeli objawy nie minęły proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie.