Powiększony i miękki w dotyku brzuch - czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Witam, mam pytanie, a mianowicie chodzi o to, że kochałam się z chłopakiem pierwszy raz 12 lutego, to było 2 dni po okresie, byliśmy zabezpieczeni i wszystko było w porządku, nic się nie wydarzyło, typu pęknięcie gumki. Później kochaliśmy się jeszcze 26 lutego, też z zabezpieczeniem i też wszystko było ok, nawet sprawdzaliśmy gumkę przed i po stosunku, i była cała. Tylko mój chłopak chciał wejść bez.... ściągnął ją, poszedł do łazienki, wytarł się dokładnie i wszedł bez, na dosłownie 2 ruchy. Boję się, że w tym momencie mogło mu coś „wykapać”... Dodam jeszcze, że przed drugim stosunkiem, tym 26 lutego, w czwartek 24 lutego, zaczęły mnie boleć piersi, jak zawsze mam przed okresem. Później zauważyłam, gdzieś koło poniedziałku, to jest 28 lutego, że powiększył mi się brzuch... Denerwowałam się, że jestem w ciąży i bardzo się obserwowałam... Jednak dostałam okres 4 marca i bolało mnie tak jak podczas okresu pierwsze 2 dni, następnie przestały boleć piersi w niedzielę. Okres był z początku śluzem z krwią, później miałam upławy, które też zdarzały mi się przy wcześniejszych okresach. Jednak ten okres nie był taki obfity jak wcześniejszy. I okres skończył się 8 marca. Jednak nadal obawiam się, że mogę być w ciąży... Mam powiększony brzuch, ale miękki w dotyku i przy ucisku w dole brzucha. Nie boli mnie. Piersi mnie nie bolą, nie mam zmienionych brodawek, są miękkie i nie są sterczące, a wokół nich aureolka jest normalnego koloru. Chcę zrobić test, ale nie wiem, czy jest szansa, że coś wykaże... Bardzo proszę o odpowiedź, bo strasznie się tym denerwuję i obserwuję strasznie siebie i swój organizm. A i dodam jeszcze, że mam białą wydzielinę z pochwy, lekko rozciągliwą, ale nie mam uczucia wilgotności. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
nie podała Pani, jak długo trwa u Pani cykl miesiączkowy, więc nie jestem w stanie dokładnie. określić, czy były to dni płodne czy niepłodne.
Wszystkie objawy, które Pani podaje, wskazują na brak ciąży, jednak jeśli jest Pani zaniepokojona, to proszę się upewnić i zrobić test ciążowy. Wstępną odpowiedź na pytanie, czy jest Pani w ciąży, można uzyskać już po około dwóch tygodniach od stosunku, jednak 100% pewność można mieć jedynie wykonując test beta HCG z krwi.
Pozdrawiam