Powiększony obszar po lewej stronie tarczycy

Od paru dni mam jakby opuchlizne, taki powiekszony obszar po lewej stronie tarczycy. Nie jest to guzek a raczej duzy obly ksztalt. Przy dotykaniu czuje wyrazna roznice miedzy lewa a prawa strona. Nie sa to wezly, to raczej blizej srodka gardla/ tarczycy. Troszke bolesne przy pochylaniu glowy. Mam niedoczynnosc tarczycy. Od paru dni przeziebienie i bol ucha. Czy to moze byc zwiazane? Czy tez to wskazuje to na cos powazniejszego?

Trudno mi określić co to może być bez bezpośredniego badania. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. Być może to tylko takie odzwierciedlenie stanu zapalnego w zakresie gardła, ucha. W razie wątpliwości należy rozważyć wykonanie USG tej okolicy ciała. O wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.