Powiększony obwód brzucha i boleści

Witam. Mam 19 lat, od zawsze byłam bardzo szczupła. Około rok temu obwód mojego brzucha znacznie się powiększył, pomimo tego, że moja waga stoi w miejscu. Mój brzuch wygląda jak balon. Odczuwam dziwne drganie, sama nie wiem jak to określić. Czasami brzuch jest twardy i kiedy go dotykam boli, te dziwne objawy odczuwam mniej więcej w okolicy pępka. Byłam u lekarza rodzinnego ale mój problem nie został rozwiązany. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki, do jakiego lekarza powinnam się udać.

Piotr Pilarski

Sugeruję wizytę u gastroenterologa. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie gastroskopii.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wykonanie USG jamy brzusznej. Bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu lekarskiego trudno jest mi postawić prawdopodobne rozpoznanie.