Powiększony pieprzyk po opalaniu

witam, mam 22 lata rzadko się opalam lecz ostatnio byłam w bułgarii przez 7 dni. Po powrocie zauważyłam ze mój pieprzyk na brzuchu który mam od zawsze nagle powiększył się troche i jest jakby jasno brązowy a w środku ma czarny punkcik. Cały pieprzyk ma teraz 4mm. Czy mam się martwić? czy od słońca może się tak stać a jak opalenizna zejdzie to pieprzyk tez wroci do normalności?

Witam Pana,

Proszę iść koniecznie na badanie dermatoskopem do lekarza dermatologa.
Ponieważ zmieniających się znamion barwnikowych nie należy lekceważyć.
Lekarz w pełni oceni rodzaj znamienia i powie jak nadal należy postępować.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Najrozsądniej będzie udać się na wizytę do dermatologa, który zbada tę zmianę pod dermatoskopem.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska