Powiększony przydatek otoczony płynem spływającym do Zatoki Douglasa

Witam. Mam 19 lat. Tydzień temu miałam robione usg , wyszło na nim że : "lewy przydatek powiekszony do śr. 55mm otoczony płynem który spływa do zatoki Douglasa i jest o wym. 72x43mm " Wizytę u ginekologa mam za tydzień. Martwię sie , co to może być ? Z góry dziękuję.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opis badania nie jest charakterystyczny, może świadczyć o stanie zapalnym lewego jajnika lub o pękniętej torbieli, leczenie będzie jednak uzależnione od badania lekarskiego i Pani stanu zdrowia.