Powiększony, twardy i tkliwy gruczoł piersiowy

Witam.Mój syn 19 lat od 4 lat ma powiększony,twardy i tkliwy gruczoł piersiowy. Po pierwszych oględzinach lekarz ogólny zalecił obserwację i "przeczekanie burzy hormonów". Z biegiem czasu nie nastąpiły żadne pozytywne zmiany. Po ponownej wizycie u lekarza syn dostał skierowanie na USG sutka i badania hormonalne.Na USG jeszcze czekamy.Wyniki hormonów wyszły w normie, oprócz prolaktyny, która wyniosła 17,47 ng/ml.Czy ten wynik jest niepokojący,czy może jest to wciąż naturalny proces dojrzewania?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Poziom prolaktyny u mężczyzn powinien wynosić do 15 ng/ml, także wynik jest nieco podwyższony, proponuję poczekać na wynik USG i wówczas udać się do pediatry lub endokrynologa.
Pozdrawiam