Powiększony UKM nerek u 3-miesięcznego dziecka

Witam, syn 3 msc, wykryto u niego powiekszony UKM nerek 4,4mm, po miesiacu prawa nerka czysta lewa 5,1mm, moje pytanie, jaka jest szansa ze to zniknie, jak moge pomoc synowi ( karmie kp, czy jakas dieta? Wprowadzenie zurawiny?) wedlug moczu wszystko oki,tylko jak pobierac ten mocz skoro potrzebny jest srodkowy strumien, a z woreczka ciezko taki wybrac, czy mocz z woreczka tez jest prawidlowy? Martwie sie prosze i rade co moge zrobic? Kolejna wizyta za 3 msc do kontroli.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja. W tym momencie należy czekać. Proponuje udać się do lekarza urologa dziecięcego i kierować się jego zaleceniami. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnienia dziecka. Lepiej jest pobrać mocz do kubka i niestety należy trochę się przemęczyc i łapać mocz, woreczek to ostatecznie.