Powiększony UKM obu nerek

Witam W czasie ciazy 1.5 roku temu mialam kolke nerkowa i poszerzony ukm obu nerek. Teraz z powodu powracajacych dolegliwosci udalam sie na badanie usg i wyszlo mi ze dalej mam powiekszony ukm obu nerek ( lewa ok.21x22x10 mm, prawa 25x17x22 ). Poza tym w badaniu usg przypadkowo wyszlo mi tez ze mam sledzione o granicznej wielkosci ok 12cm o niejednorodnej echogenicznosci.Kreatynina w surowicy wyszla 0.5 mg/dl poza tym reszta w normie. W moczu slad cial ketonowych. Czy jest to duze odchylenie?

Aleksander Ropielewski

Nie są to znaczące odchylenia od normy i na chwilę obecną wskazana jest jedynie kontrola nefrologa.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie to badania "ta całą reszta"? To dosyć istotne. Niepokojący jest ten wynik kreatyniny, jednak bardziej miarodajne byłoby wyliczenie tzn eGFR ale mam ku temu za mało danych. Sugeruje wizyte u specjalisty nefrologa lub chociażby wizyte u lekarza POZ, który ewentualnie poradzi co robić daleć mając wyniki wszytskich badań.