Powiększony węzeł chłonny a wizyta u lekarza

Mam 24 lata, od jakiegoś czasu mam powiększony węzeł chłonny na szyi. Nie jest duży, nie boli, łatwo się przesuwa. Dzisiaj dosyć le się czuję, boli mnie gardło, chyba mam gorączkę, jest mi słabo (ale nie jakoś strasznie). Miesiąc temu robiłem pełną morfologię - poza cholesterole wszystko w normie. O guzku ciężko mi coś powiedzieć, bo nawet nie jestem pewien czy jest powiększony czy zwyczajnie już tak mam, że mogę go wyczuć. Czy powinienem iść do lekarza, jeśli tak to do jakiego?

Witam serdecznie. Limfadenopatia nie zawsze musi oznaczać coś poważnego. Często powiększenie się węzłów chłonnych świadczy po prostu o infekcji lub stanie zapalnym. Oczywiście nie można zbagatelizować takiego stanu, stąd też proponuję wybrać się do lekarza.