Powiększony węzeł chłonny i guzki

witam. pare lat temu byłam u lekarza,gdyz zauwazylam w okolicy pachy małego guzka,lekarz zbadał powiedział,ze jest to po prostu powiększony wezel chłonny i nie daje mi skierowania na żadne badania,ponoiewaz to nic takiego i mam się nie martwic.Jednak od jakiegoś czasu zauważyłam,ze guzek się znacznie powiększył.Czy w tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza?Czy po prostu to normalne,ze się tak powiększył? dodam,ze w ogole mnie to nie boli. pozdrawiam Paulina.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zdecydowanie wskazane jest USG powiększonego węzła. Jeśli obraz w badaniu będzie nieprawidłowy, prawdopodobnie zostanie Pani skierowana na biopsję cienkoigłową. Należy zbadać przyczynę powiększenia węzła chłonnego. Najlepiej udać się do lekarz rodzinnego, który po badaniu klinicznym może Panią skierować na badanie USG.