Powiększony węzeł chłonny na szyi, ból w klatce piersiowej a nerwica

Witam, od kilku miesiecy mam guzek (węzeł chłonny) powiększony z prawej strony szyi. Miałem robione badanie krwi , dostałem jakiś antybiotyk i węzeł zmalał, po jakimś czasie znów się pojawił. Nie chorowalem. Czasami "boli" mnie w klatce piersiowej, czytałem że przyczyną w/w bólów może być nerwica. Jestem bardzo nerwowy , przejmuje się wszystkim, łatwo się denerwuje . Czy ten wiezel chlonny może być przyczyną rozdrapywania pryszczy, i strupow na głowie? Czy też może być to jakas poważna choroba?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Myślę że nie ma Pan powodów do niepokoju. Gdyby był Pan poważnie chory, z pewnością podstawowe badania krwi wykazałyby pewne odchylenia od normy. Dolegliwości które Pan podaje i sposób w jaki je Pan opisuje wskazują, że może mieć Pan problemy natury nerwicowej. Proszę zastanowić się czy ostatni okres nie był dla Pana czasem wzmożonego napięcia czy stresu? Myślę że warto rozważyć wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego (szczególnie że sam zauważył Pan nerwowość, tendencje do przejmowania się i łatwe denerwowanie się), gdzie otrzyma Pan fachową pomoc.