Powiększony węzeł chłonny na szyi i ból gardła

witam, mam powiększony węzeł chłonny na szyi i do tego dwa małe guzki, lekarz przepisał mi lekarstwa i antybiotyk, na któreś z tych lekarstw mam uczulenie, bądź na składnik jednego z nich, więc je odstawiłem, piłem tylko asecurin junior w saszetkach i brałem cholinex, węzeł po braniu leków przez dwa dni znacznie się zmniejszył i gardło przestało mniej boleć, teraz ból gardła i ponowna jego suchość powróciły, dlatego postanowiłem ponownie zacząć brać antybiotyk, wziałem go dziś rano...

witam przerwanie antybiotyku i po 2 dniach kontynuacja to nienajlepsze rozwiązanie. Jeśli już go Pan bierze to proszę dobrać do końca jeśli nie wystąpią objawy uczulenia. Tak czy inaczej sugeruję odwiedzić lekarza