Powiększony węzeł chłonny na szyi i wynik badania krwi

Witam, mam 29 lat i od kilku miesięcy powiększony węzeł chłonny na szyi. Zrobiłam morfologię i wszystko jest w normie oprócz neutrocytów (47,1%, norma 54-62%, liczba 1,93 G/l, norma 3-5,8) i monocytów (12%, norma 3-8%). Czy jest to powód do niepokoju? Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik morfologii nie musi mieć związku z powiększonym węzłem chłonnym. W celu dalszej diagnostyki węzła wskazane jest wykonanie badania USG. Umożliwi to ocenę budowy węzła i jego charakter (zapalny/podczynowy/rozrostowy/jedno lub niejednorodny).