Powiększony węzeł chłonny na szyi po lewej stronie

Witam, w sierpniu wyczułam u siebie powiększony węzeł chłonny na szyi po lewej stronie. Lekarz zlecił usg, radiolog uznał węzły za odczynowe i powiedział, że wszystko jest ok. Po tej samej stronie miałam problem z zębem, było zapalenie w dziąśle, ob - 72, a rtg potwierdziło stan zapalny. Po ponad rocznym leczeniu ząb został wyrwany trzy tygodnie temu, a węzeł nadal jest wyczuwalny. Czy powinnam się tym niepokoić? Z g

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzeł może jeszcze być powiększony, a nawet może taki pozostać mimo usuniętego zęba. Skoro usg wyszło prawidłowo to raczej nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam