Powiększony węzeł chłonny szyi

Okolo rok temu zauwazylam ze mam na karku za uchem powiekszony wezel chlonny. Problem ze jest on do dzis powiekszony twardy niebolesny z tym ze wezel chlonny za drugim uchem pomimo ze jest duzo mniejszy, tez jest twardy i niebolesny. Musze zaznaczyc ze jako dziecko chorowalam latami na przewlekle zapalenie ucha. Czy to mozliwe ze wezel wskutek zapalenia ucha juz przed latami sie zwapnil i stwardnial? Moze dopiero teraz to zauwazylam? Czy moze byc to rak? Zdrowo sie odzywiam w rodzinie rakow brak

Proszę powiedzieć o tym lekarzowi POZ: ocena lekarza i wykonanie USG węzłów chłonnych mogą pomóc wyjaśnić przyczynę ich powiększenia.