Powiększony węzeł chłonny w obrębie szyi
witam. od kilku miesięcy mam powiększony niebolący węzeł chłonny po prawej stronie na szyji. A od ok miesiąca pobolewa mnie gardło. Miałam wykonane usg szyji na którym wyszło węzeł po prawej ok 20mm a poz atym ok.Morfologia krwi ,Niska hemoglobina ok 11 i ob 30. Podejrzewam że mogę mieć Chłoniaka.Jakie badania mogę jeszcze wykonać żeby wykluczyć tę chorobę?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Opisane objawy nie sugerują jednoznacznie chłoniaka. Raczej jest to węzeł powiększony odczynowi. Sugeruję kontakt z chirurgiem celem usunięcia węzła i jego ocenę histopatologiczną (o ile istnieją dolegliwości bólowe lub często nawracające infekcje).