Powiększony węzeł chłonny wraz z migdałem u 18-latka

Witam mam na imię Dominik i mam 18 lat. Od paru tygodni obserwuję dziwne rzeczy na swoim ciele. Po prawej stronie szyi mam powiększony węzeł chłonny wraz z migdałem. Jest on bardzo twardy. Nie mam innych objawów, czekam na prześwietlenie gardła. 2 miesiące temu miałem badanie krwi i niczego niepokojącego nie wykryło. Chciałbym też zaznaczyć, że palę nałogowo (do 15 papierosów dziennie). Chciałbym wiedzieć na co te objawy w przybliżeniu wskazują.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem, w pierwszej kolejności należy wykluczyć infekcję, również ze strony zębów. W dalszej kolejności konieczne może okazać się wykonanie USG zmiany i wykonanie morfologii krwi.