Powiększony węzeł chłonny z lewej strony a bóle gardła

witam od okolo 2 tyg zmagam sie z bolem gardla. nad lewym migdalem zauwazylam jakby guz, mam powiekszony wezel chlonny z lewej strony,bol w uchu, bol przy przelykaniu. poszlam do lekarza( Anglia) dostalam penicyline ktora usmierzyla bol lecz guzek nadal jest. wrocilam do lekarza I dostalam claritromicyne na kolejne 7 dni. od 3 dni plucze gardlo szalwia I zauwazylam ze teraz guzek przybral forme ropnia. co z tym dalej zrobic? plukac szalwia czy lepiej zaprzestac? lekarze twierdza ze samo zniknie

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Taki stan wymaga konsultacji laryngologicznej, który oceni dalsze postępowanie.

Witam, podstawowa sprawa to czy obserwowana zmiana to rzeczywiście ropień a to może ocenić tylko badający lekarz. Jeśli tak by było, prawdopodobnie punkcja byłaby konieczna. Dla pewności zaleciłbym konsultację laryngologa