Powiększony węzeł chłonny z lewej strony i wrażenie kuli w przełyku

Witam, Mam powiększony węzeł chłonny z lewej strony twardy i ciężko się go przesuwa. Dostałem skierowanie na badanie krwi wszystko jest ok. Do tego mam wrażenie kuli w przełyku które występuje od pół roku. Badanie USG znalazło mały guzek na tarczycy. Wcześniej miałem gastroskopie która winę za kule obarczyla refluks. Badał mnie też laryngolog. Nikt nie mógł postawić mi diagnozy jedyne co dostałem to skierowanie do endokrynologa. Węzeł nie zmniejsza się pomimo upływu czasowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza hematologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Piotr Pilarski

Być może w Pana przypadku jest to trochę większy ale prawidłowy węzeł chłonny. Jeśli infekcje i choroba rozrostowa została wykluczona to nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam.