Powiększony węzeł chłonny za uchem a choroba

Czy powiększony od lat ( pierwszy raz zauważony 7 lat temu, ale na 100% regularnie obserwowany i niezmieniony od ponad dwóch lat) węzeł chłonny za uchem może świadczyć o jakiejś ciężkiej chorobie? Są to dwie małe kulki obok siebie za uchem, są ruchome i miękkie. Nie są duże, słabo widoczne gołym okiem, bardziej wyczuwalne i widoczne przy podkurczeniu szyi, nie powiększają się od ponad 2,5 roku. Czy jak pójdę z nimi do lekarza za 2 mies. to popełnię błąd?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zmiany utrzymują się od wielu lat oraz są regularnie kontrolowane to nie ma powodu do niepokoju. razie wystąpienia niepokojących objawów konieczna będzie wcześniejsza wizyta kontrolna.