Powiększony węzeł chłonny za uchem oraz ból głowy i drętwienie

Witam, od długiego czasu mam powiększony węzeł chłonny za lewym uchem. Nie jest on dość duży, ale przy naciskaniu boli. Często mam bóle i drętwienie głowy właśnie lewo stronę. 4 lata temu miałam robiona tomografie itp i wszystko wyszło okej, lekarz stwierdził ze te drętwienia to nerwy, dlatego lekceważyłam drętwienia i szukanie chorób na siłę. Jednak teraz boje się ze względu na ten węzeł chłonny. Dziękuję za poradę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazane jest skontaktowanie się z lekarzem i zbadanie zmiany, ponieważ oprócz powiększonego węzła może być to również torbiel zastoinowa (kaszak).

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W przypadku powiększonego węzła konieczne będzie ustalenie przyczyny powiększenia - wskazane może być wykonanie badania USG i ew. biopsji chirurgicznej.